piątek, 12 czerwca 2015

Czułe miejsca u mężczyzn – sfery erogenne męskiego ciała

Mapa męskiego ciała wbrew pozorom nie ogranicza się tylko do stref intymnych. Podobnie jak kobieta, mężczyzna silnie reaguje na dotyk na całym ciele. Aby sprawić partnerowi prawdziwą przyjemność warto pieścić, całować go właśnie z uwzględnieniem stref rozpalających go do czerwoności. Sprawdź, jakie części ciała mężczyzny są najbardziej wrażliwe na dotyk


Penis to najbardziej wrażliwy punkt męskiej strefy erogennej. Żołądź penisa to szczególnie czuły punkt męskiego przyrodzenia, dotykając tego miejsca trzeba robić to delikatnie, aby nie podrażnić narządu. Napletek pozwala mężczyźnie na dłuższy seks, dzięki połączeniu poprzez wędzidełko z żołędziem. Na bardzo delikatny dotyk czubkiem języka reaguje także ujście cewki moczowej. Sam trzon penisa należy pieścić intensywniej, ze względu na jego słabe unerwienie. Warto symulować dłońmi ruchy penetracyjne.

Odbyt jest bardzo dobrze unerwiony i wrażliwy na dotyk. Panuje przekonanie, że wewnątrz znajduje się punkt G, który można masować wkładając palec do odbytnicy na parę centymetrów. Należy jednak pamiętać o dobrym nawilżeniu, aby nie uszkodzić zwieracza.

Pośladki - dotyk tej części ciała sprawia wiele przyjemności, jednak musi on być dość intensywny ze względu na tkankę mięśniową.

Sutki to miejsce czułe na delikatny dotyk. W przypadku małego podniecenia intensywne pieszczoty mogą sprawiać ból.

Uszy - choć nie wszystkim panom dotyk w tym miejscu sprawia przyjemność, można znaleźć wielu zwolenników tych pieszczot. W szczególności podniecające jest bawienie się językiem (ssanie i przygryzanie) małżowiną uszną, a także wkładanie języka do środka ucha. Nie bez znaczenia pozostaje także oddech partnerki czy słowa przez nią wypowiadane.

Erotyczny dotyk najczulszych sfer erogennych mężczyzny niewątpliwie sprawi mu dużą przyjemność. Urozmaici seks oraz mocno rozpali wszystkie zmysły. Odpowiednie rozgrzanie partnera pozwoli na bardziej namiętny i gorący seks. Jednak należy pamiętać, że każdy mężczyzna jest inny i inaczej reaguje na dotyk. Podniecenie jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego nie każdemu odpowiadają takie same pieszczoty.