poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Seks ze starszym partnerem

Starsi mężczyźni zawrócili w głowie niejednej kobiecie. Są eleganccy, opanowani i niezwykle charyzmatyczni. Często prócz krótkotrwałego romansu, kochankowie rozważają związek na dłużej. Zazwyczaj w takim przypadku w głowach kobiet rodzą się jednak wątpliwości. Wiek ma znaczenie. Zwłaszcza w kwestiach seksualności.


Mężczyźni są jak wino?

Gdy kobieta decyduje się na związek ze starszym partnerem, uwodzi ją doświadczenie mężczyzny. Starszy facet niejedno już w życiu przeżył. Poszczycić się może życiową mądrością, ma ustabilizowaną sytuację finansową. Charakteryzuje się pewnością i rozwagą. Wie, czego oczekuje od kobiety, ale także umie ją odpowiednio traktować. Rozumie potrzeby pań. Traktuje kobietę tak, jak na to zasługuje, uważa ją za najważniejszą. Wykazuje się przy tym ogromną czułością.

Jaki jest w łóżku?Dojrzały mężczyzna w łóżku nie jest egoistą. Pragnie tego, by kobieta czuła się z nim dobrze. Dominuje, ale i uczy kobietę miłosnych sztuczek. To nieprawda, że z wiekiem ochota na seks mija. Jest ona równie silna, nie musi być jednak zaspokajana w sposób gwałtowny. Taki mężczyzna kocha się długo i intensywnie.

Dlaczego kobiety wybierają starszych mężczyzn?

Kobiety szukają w mężczyźnie oparcia. Zwłaszcza w tym starszym, który wydaje się im zastępować figurę ojca, który w młodości bywał niedostępny, szorstki. Młodym paniom imponuje również pozycja społeczna mężczyzny, często przeważają również względy finansowe, które pozwalają zapewnić dostane życie u boku przedsiębiorczego faceta. Dziewczyny łatwo uzależniają się od dominującego mężczyzny, nie potrafią funkcjonować bez jego wsparcia i silnego ramienia. Czasem jednak muszą pogodzić się z tym, że relacja z facetem po 40-tce czy 50-tce to tylko przelotny romans, chwila, o której będą musiały zapomnieć. Kryzys wieku średniego często ma znaczenie.


Ciemna strona różnicy wieku

Związek ze starszym partnerem to często temat tabu. Taka para wytykana jest palcami, pojawiają się plotki, złośliwości. Mało kto wierzy w szczerość uczuć kobiety, która z pewnością zachłysnęła się pieniądzem. Relacje utrudniają również byłe małżonki oraz dzieci z poprzedniego związku, dla których młoda kobieta, partnerka ojca powinna stać się matką. Często jednak nie potrafi wzbudzić w sobie do nich takiego uczucia. Gorzej jest, gdy partner porzuca rodzinę by spróbować szczęścia z nową kobietą. Ta czuje się winna, sumienie nie daje jej spokoju, że mogła rozwalić czyjeś szczęście. Pojawia się również wiele różnic w nastawieniu partnerów. Mają odmienne priorytety, inny krąg znajomych. Wiadome jest, że starszy partner nie będzie miał ochoty na szalone imprezy do białego rana, upijanie się czy tańce w klubie. Ten etap w życiu ma już za sobą. Chętniej wybierze jazzowy koncert przy lampce wina, zamiast domówki w gronie 20-latków.

A z wiekiem...

Ciemną stroną związku ze starszym mężczyzną mogą być pojawiające się z czasem zaburzenia erekcji. Mężczyzna ma problem z utrzymaniem wzwodu i zaspokojeniem partnerki. Impotencja tymczasowa lub stała to zmora starszych panów. Na szczęście dostępnych jest wiele metod farmakologicznych, skutecznych na te dolegliwości.