poniedziałek, 9 lutego 2015

Seks analny

Seks analny to forma aktywności seksualnej, polegającej na pobudzaniu odbytu partnera lub partnerki (uprawiany przez pary homoseksualne i heteroseksualne). Stymulacja polega na pieszczotach, wprowadzaniu penisa albo wibratora do odbytu. Skąd bierze się przyjemność z seksu analnego? Odbyt to bardzo silnie unerwiona okolica ciała, dająca podczas stymulacji intensywne doznania erotyczne.

Miłość grecka, bo tak nazywany bywa seks analny. Rozpowszechniony został właśnie przez Greków, praktykujących kontakty homoseksualne, uznających męskie nasienie za uleczające i posiadające niezwykłą moc. Obecnie seks analny jest coraz częściej uprawiony także przez pary heteroseksualne.

Myśląc o stosunku analnym pamiętać należy o odpowiedniej higienie. Wyjaśnić trzeba, że poza momentami, gdy czujemy chęć wypróżnienia, odbytnica pozostaje pusta, nie znajduje się w niej kał. Mogą natomiast znajdować się jego niewielkie ilości. Dla pewności przed stosunkiem można wykonać lewatywę, która całkowicie opróżni jelito. Jednak nie jest to konieczne i niezbędne. Co jeszcze należy zrobić przed stosunkiem?

Moment przygotowania jest szczególnie ważny dla osób, które jeszcze nie miały do czynienia z seksem analnym. Przede wszystkim trzeba być cierpliwym i nie śpieszyć się z penetracją, ponieważ zwieracz odbytu to silny mięsień, którego nie da się rozluźnić siłą. Najlepiej, gdy oboje partnerzy są już rozluźnieni, można przejść do seksu analnego przerywając penetrację pochwy. Należy zacząć od delikatnych pieszczot okolic odbytu, gdy zwieracz trochę się rozluźni, można stymulować go palcem masując wewnętrzną stronę odbytu. Odpowiednio rozluźniony odbyt przygotowany jest na stosunek analny. Pamiętajmy o nawilżeniu, np. żelu. Gdy podczas penetracji pojawi się ból jest to oznaka, że należy przerwać stosunek, aby nie doprowadzić do uszkodzeń.

Wiele osób ma różnorodne uprzedzenia względem seksu analnego. Są to strach przed różnymi czynnikami chorobotwórczymi. Względy estetyczne, wynikające z kontaktu z kałem, a także bólowe, związane z możliwością wystąpienia bólu podczas stosunku. Kolejnym uprzedzeniem jest możliwość uszkodzenia okolic odbytu, które jest faktycznym zagrożeniem ze względu na delikatny nabłonek odbytnicy. Jednak, gdy odpowiednio przygotujemy się do stosunku ryzyko praktycznie zanika. Występuje tylko, wtedy gdy zechcemy na siłę uprawić seks analny,a mięśnie nie są rozluźnione.

Z seksem analnym związane jest pewne ryzyko chorobowe. Podobnie jak w przypadku seksu polegającego na wprowadzeniu penisa do pochwy, istnieje możliwość zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dlatego, aby uchronić się przed tym, trzeba używać prezerwatywy. Nawilżana, dodatkowo, zmniejszy tarcie podczas stosunku.