czwartek, 5 lutego 2015

Problemy z osiągnięciem orgazmu

 Każdy człowiek osiąga inny orgazm, tak samo jak każdy orgazm różni się od poprzedniego. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie osiągnąć pełną satysfakcję ze współżycia. Ważne, abyśmy nie dostali wtedy obsesji na punkcie dążenia do orgazmu, gdyż nie prowadzi to do niczego dobrego. Powinniśmy zbadać przyczynę takiego stanu i odpowiednio z nią walczyć. Kobiety i mężczyźni często obwiniają się o to, że ich partner czy partnerka nie chce z nimi współżyć. Myślą, że przestali być atrakcyjni seksualnie. Przeświadczenie o nieatrakcyjności jest błędne, ponieważ przyczyn niechęci do stosunków seksualnych może być bardzo wiele.

Problemy z orgazmem u kobiet bardzo często wynikają z obniżenia poziomu estrogenu, czyli hormonu dającego większą radość z seksu. Gdy dojdzie do zaburzenia kobieta nie odczuwa potrzeby kontaktów seksualnych. Kolejną często wymienną przyczyną niechęci seksualnej jest suchość pochwy, prowadząca do dolegliwości bólowe podczas stosunku. Innym powodem, choć rzadziej spotykanym jest pochwica, czyli skurcz mięśni otaczających wejście do pochwy. Są to zaburzenia w obrębie miednicy mniejszej, spowodowane różnymi chorobami np. mięśniakami, guzami.

Trzeba zaznaczyć, że nie tylko problemy filologiczne powodują niemożność osiągnięcia orgazmu. W grę wchodzi także podłoże psychologiczne. Równego rodzaju blokady, niechęć czy złe doświadczenia, także mają wpływ na jakość życia seksualnego i możliwość osiągnięcia orgazmu.

Nie tylko u kobiet występują problemy ze szczytowaniem, mężczyźni też tego doświadczają. Jedną z przyczyn jest zbyt niski poziom testosteronu, którego następstwem jest brak orgazmu. Zaburzenia powodują też nadużywanie alkoholu, życie w dużym stresie. Kolejną przyczyną są choroby penisa. Podobnie jak u kobiet czynniki psychologiczne, wynikające ze złych doświadczeń seksualnych, lęku.
Wspólnymi problemami w osiągnięciu orgazmu przez mężczyznę i kobietę są infekcje grzybicze i bakteryjne. Wywołują je często antybiotyki, basen, stres. U kobiet zwiększona podatność na infekcje w okresie przedmiesiączkowym. Gdy lekarz stwierdzi wystąpienie tych przypadłości należy przepisać leki dla obu partnerów.

Jak walczyć z tymi wszystkimi wymienionymi przypadłościami, aby móc znów cieszyć się życiem seksualnym? Jedynym wyjściem jest wizyta u specjalisty, odpowiednia diagnoza i leczenie.

Należy pamiętać, że z wiekiem ciało się zmienia i seks też staje się inny. Bardziej dojrzały, nastawiony na poznane już dotychczas potrzeby seksualne. Trzeba zaakceptować te zmiany, czerpać z nich radość i cieszyć się ze współżycia. Otworzyć się na własną seksualność i własne pragnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz