piątek, 9 października 2015

Naturalne sposoby na potencję


Nic tak nie krzyżuje miłosnych planów kochanków, jak problemy z potencją. Brak libido, zaburzenia erekcji, wszystko to psuje romantyczny nastrój, powoduje kłótnie i wzajemne obwinianie się. Jak tego uniknąć?


Oczywiście do dyspozycji mamy bardzo wiele różnego rodzaju środków na potencję. Kupić możemy ziołowe suplementy diety, np. Permen, z pomocą przychodzą nam metody farmakologiczne, jak Kamagra czy Viagra. Czasem jednak, wystarczy drobna zmiana w stylu życia, aby znacząco poprawić swoje życie seksualne.


Co szkodzi na potencję

Mężczyźni często nie zdają sobie sprawy, jak niewłaściwy tryb życia szkodzić może na potencję. Stresująca praca, problemy dnia codziennego nie służą miłosnym uniesieniom. Panowie szukają ucieczki od kłopotów w alkoholu i innych używkach. Nawet niewinny papieros może wpływać na sprawność seksualną. Siedzący tryb życia, spędzanie całych dni przed komputerem i unikanie aktywności fizycznych rozleniwia organizm i narządy, które nie chcą z nami współpracować. Jak dać radę łóżkowym zmaganiom, skoro na co dzień nie starcza nam energii na najprostsze czynności? Skoro wybieramy schody zamiast windy, to czemu mamy wybrać wielogodzinny, intensywny seks?

Panowie powinni pomyśleć również nad swoim jadłospisem. Tłusta, wysokokaloryczna dieta, fastfoody i hektolitry wypijanej kofeiny nie służą miłości fizycznej. Człowiek najedzony ciężkostrawną potrawą ma ochotę jedynie położyć się na łóżku i spać, a przecież nie o to kochankom chodzi.

Za ciepło na seks?

Przegrzane ciało jest mniej sprawne seksualnie. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o upalny klimat, ale o udogodnienia, z których panowie często korzystają, tj. solarium i sauna. Miejsca intymne przegrzać można również nosząc nieodpowiednią bieliznę, zbyt obcisłą niż być powinna. Skutkować to może zaburzeniami gospodarki hormonalnej, problemami z pełną erekcją, a nawet czasową impotencją lub prostata. Mężczyźni powinni korzystać z sauny z umiarem i sprawdzać, jak ich ciało na nią reaguje, a w razie potrzeby przerwać zabiegi.


Domowe sposoby zawsze skuteczne

Jak skutecznie przeciwdziałać zaburzeniem erekcji? Pomocna na problemy z męskością jest hydroterapia czy jak kto woli, zabawa z biczami wodnymi. Panowie powinni puszczać na przemian ciepłe i zimne strumienie wody na okolice podbrzusza. Spowoduje to lepsze krążenie krwi w narządach płciowych i zwiększy uśpione dotychczas libido. Co ciekawe, terapia ta pomóc może również kobietom. Oprócz tego, że może współuczestniczyć w hydroterapii mężczyzny, sama również może pobudzać swoje miejsca intymne dzięki strumieniom wody.

Zmysłowy dotyk

Zmysłowy dotyk to klucz do sukcesu. Warto stosować akupresurę - rodzaj tradycyjnej medycyny naturalnej prosto z Chin. Na czym polega akupresura? Medycyna chińska mówi o tym, że przez organizm człowieka przepływa życiodajna energia - chi. To dzięki niej funkcjonują wszelkie narządy. Jeśli coś w ciele człowieka się psuje, spowodowane jest to przez zator w przepływie chi. Dlatego należy energicznie uciskach dane miejsce, aby je odblokować i przywrócić stan naturalny. U człowieka odnaleźć można 361 takich punktów, które odpowiadają za różne narządy. Jeśli chodzi o wzmocnienie potencji, mężczyźni powinni uciskach punkty położone na piętach. Na każdą piętę powinno być przeznaczone 5 minut. Akupresurę mogą stosować również kobiety. W ich przypadku czułe punkty zlokalizowane są wzdłuż kręgosłupa lędźwiowo - krzyżowego. Również uszy bogate są w punkty, które należy stymulować. Wystarczy masować uszy przez około 5 minut. Wspólna akupresura może być ciekawym pomysłem na grę wstępną. Nie dość, że rozbudzi zmysły, to pobudzi narządy płciowe do pracy.

Ćwiczmy swoje libido

Naturalnym sposobem na potencję są również... ćwiczenia fizyczne. Wystarczy trochę ruchu, a zauważymy znaczną poprawę jeśli chodzi o libido. Spacerujmy więc jak najczęściej, sięgajmy po rower, chociaż na pół godziny dziennie, nie unikajmy chodzenia na siłownie i basen. Oprócz poprawy kondycji fizycznej, zauważymy poprawę kondycji seksualnej, a przecież o to nam chodzi.

Seksualna dieta

Odpowiednie pożywienie to klucz do seksualnego sukcesu. Ludzie pragnący poprawić sprawność w łóżku, powinni spożywać dużo świeżych owoców (zwłaszcza brzoskwiń i ananasów). Wieść głosi, że oprócz długowieczności, gwarantuje to słodszy smak wydzielin zarówno męskich, jak i kobiecych. Również warzywa, a zwłaszcza seler dobrze wpływają na libido. Co ciekawe, w naszym menu wskazane są również jajka, odwieczny symbol płodności. Oczywiście, nie przesadzajmy w ich spożywaniu, gdyż grozi to podwyższonym poziomem cholesterolu.

Idealna dieta na potencję powinna być lekkostrawna. Dlatego warto sięgnąć po przepisy z kuchni śródziemnomorskiej, bogatej chociażby w owoce morza. Pamiętajmy jednak, w tym wypadku less is more - mniej na talerzu = więcej w łóżku. Nie bójmy się również przypraw - naturalnych afrodyzjaków - imbir, lubczyk oraz chilli dodadzą pikanterii nie tylko na talerzu, ale i w łóżku. W trosce o odpowiedni, zmysłowy nastrój warto również sięgnąć po lampkę wina lub szampana. Ważne jest, by nie przesadzić, bowiem nadmiar alkoholu usypia. Orientalny zapach, świeczki, nastrojowa muzyka są nieodłącznymi elementami zmysłowych posiłków.

Używajmy więc rozsądnie naturalnych sposobów na potencję, ale przede wszystkim dbajmy o swój organizm i kondycję fizyczną, narządy płciowe nie odmówią nam wtedy posłuszeństwa.