poniedziałek, 7 marca 2016

Jak powiedzieć o impotencji

Zaburzenia erekcji stanowią poważny problem zarówno dla mężczyzny, który dotknięty jest tą dolegliwością, jak i dla kobiety. Te trudne chwile w związku należy przeżyć wspólnie, aby nie zrujnowały pięknych chwil, które para ma jeszcze przed sobą.

Problemy z potencją pojawiają się zazwyczaj niespodziewanie. Spowodowane mogą być stresem, nadmiarem pracy czy problemami rodzinnymi. Sytuacja w związku również wpływa na zaburzenia potencji. Wszelkie kłótnie i nieporozumienia odbijają się na sprawności seksualnej mężczyzn. Na zaburzenia męskości wpływają również wszelkie używki, a zwłaszcza nadmiar alkoholu. Osłabiać libido mogą również przyjmowane lekiSprawność seksualna jest dla mężczyzny bardzo istotna. Bez niej nie mogą czuć się w pełni męsko. Mają świadomość, że nie są w stanie sprostać wyzwaniu i zaspokoić swojej kobiety, a także własnych potrzeb seksualnych. Wywołuje to u panów frustrację, niepokój, a nawet może prowadzić do depresji.

Z kolei kobiety postawione w sytuacji męskiej "niesprawności" obwiniają o nią siebie. Myślą, że nie działają już na swoich mężczyzn, że brakuje im tego czegoś, co sprawiłoby, że seks byłby udany. Posądzają również swoich partnerów o zdradę, nadużywanie pornografii czy uzależnienie od masturbacji.

Jak poradzić sobie z tak niekomfortową sytuacją, jaką są problemy z potencją? Przede wszystkim,
ważna jest szczera rozmowa między partnerami. Mężczyzna musi jasno powiedzieć kobiecie, w czym leży problem i wspólnie poszukać rozwiązania. Kobieta powinna być cierpliwa w stosunku do partnera. Musi dać mężczyźnie czas, jakiego on potrzebuje. Para popracować może nad atmosferą w sypialni. Gadżety erotyczne, masaże, kusząca bielizna u pań, a nawet zmysłowy zapach mogą zdziałać cuda. Najgorsza jest bowiem monotonia, jest w stanie zabić każdą, nawet najlepszą relację.

Na problemy z potencją narażone są również kobiety. Obniżone libido spowodowane może być ciążą, zmęczeniem czy w późniejszym okresie życia menopauzą. Ich problemy mogą być jednak szybko zażegnane dzięki dostępnym metodom farmakologiczny, czyli tabletkom Lovegra.

Na ratunek panom przychodzą różnego rodzaju środki na potencję. Nie trzeba się ich obawiać, gdyż nawet w trudnych przypadkach przynoszą pomoc. Gdy partner nie chce ich stosować, warto porozmawiać z nim o tym i wytłumaczyć, że taka decyzja jest samolubna i nie w porządku wobec partnera/partnerki. Do dyspozycji mamy zamienniki viagry, czyli Kamagrę, które skutecznie podnoszą męskie libido, przeciwdziałają zaburzeniom erekcji. Tabletki Kamagra pomagają również w walce z przedwczesnym wytryskiem.