czwartek, 31 marca 2016

Seks w pracy

Trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć dobrego partnera lub partnerkę. Mimo dostępu do wirtualnej rzeczywistości, gdzie poznawać można setki twarzy, zbudowanie wartościowej relacji jest trudne. Intymności szukamy więc tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Takim miejscem jest właśnie praca. Czy warto angażować się w bliskie relacje z innymi pracownikami? Czy seks w pracy jest bezpieczny?


Kiedy człowiek spędza większą część życia z ludźmi z pracy, naturalne jest to, że zaczyna budować z nimi trwałe relacje, nie tylko na gruncie zawodowym. Pojawiać się może erotyczna fascynacja, rodzić mogą się poważne uczucia. Służbowe podróże, delegacje, wszystko to wiąże ze sobą ludzi. Gdy w grę wchodzą zmysły, trudno jest powstrzymać emocje na gruncie zawodowym. Biurowy flirt wydaje się być czymś niegroźnym i fascynującym.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

Wikłając się w romans w pracy należy mieć się na baczności. Nie warto obnosić się ze swoim uczuciem wśród koleżanek i kolegów, jeśli nie chcemy, by dowiedział się o nim szef. Taka znajomość to powód do plotek, a także zawiści ze strony współpracowników. Należy również pamiętać o konsekwencjach, jakie nieść będzie za sobą ewentualne rozstanie partnerów. Będą bowiem zmuszeni do pracowania razem, mimo że ich prywatne drogi już się rozeszły.Romanse, które przydarzają się w pracy lub po pracy (np. na bankietach lub wyjazdach integracyjnych pod wpływem alkoholu) również są bardzo ryzykowne. Zawsze przychodzi bowiem "dzień po" i wspólne przebywanie w biurze po chwilach zapomnienia jest nieuniknione. Niewinna zabawa bez zobowiązań może się więc źle skończyć i przynieść ze sobą wstyd i rozczarowanie. Warto więc z rozwagą wybierać partnerów do miłosnych igraszek i liczyć się z wszelkimi konsekwencjami.


Seks w pracy

Jeśli jednak świadomie decydujemy się na biurowy flirt, czasem emocje w miejscu pracy mogą stać się nie do opanowania. Może najść nas ochota na dziki... seks w pracy. Stosunki w miejscach publicznych są uzależniające i niezwykle namiętne. Aby zachowywać choć trochę rozsądku i nie dać się całkowicie ponieść emocjom, należy wybrać do tego odpowiednie miejsce i nie narazić się na spojrzenia innych. Nakrycie podczas miłosnych igraszek byłoby czymś niezwykle krępującym i mogłoby nawet zakończyć karierę w firmie. Najlepiej więc uprawiać seks w odosobnionym, zamkniętym pomieszczeniu, np. prywatnym gabinecie czy magazynie. Taki "szybki numerek" zagwarantuje niezwykły skok adrenaliny i ekstremalne doznania. Niezwykle zakręconym pomysłem jest seks w gabinecie dyrektora, jednakże jest to wyzwanie nie dla wszystkich...

Kiedy się kochamy

Najczęściej do stosunków między pracownikami dochodzi podczas delegacji i podróży służbowych, które są tak bardzo znienawidzone przez współmałżonków i partnerów. To tam najłatwiej dopuścić się zdrady, zapomnieć się ze zgrabną koleżanką z biura lub przystojnym młodym informatykiem. Alkohol i wolny czas sprzyjają traceniu głowy. Czy warto jest ryzykować udany związek na rzecz pracowniczej przygody? Tę kwestię trzeba rozstrzygnąć we własnym sumieniu.


Gdy kusi władza

Często młodzi i niedoświadczeni pracownicy wdają się w romans ze swoim szefem lub szefową. Oczywiście czasami za taką relacją idą w parze uczucia, jednakże jeśli ta "przygoda" traktowana jest jako możliwość awansu "przez łóżko", jest to bardzo niewłaściwa sytuacja. Podwładnych oczarowuje perspektywa awansu społecznego, podnieca ich władza drugiej osoby. Romanse z szefostwem mają jednakże to do siebie, że bardzo szybko się kończą, a ich konsekwencje mogą ciągnąć się za pracownikami latami. Często zmiana pracy jest w takim wypadku nieunikniona, gdyż w towarzystwie taki pracownik bywa wytykany palcami, wyśmiewany. Plotki bowiem bardzo szybko się rozprzestrzeniają.

Ciemna strona seksu

Pracownice (oraz w mniejszym stopniu pracownicy) bywają również ofiarami seksu. Mowa tu o mobbingu (prześladowaniu) i molestowaniu w miejscu pracy. Wszelkiego rodzaju słowne uwagi, dotyk i klapsy to gesty, na które nie można sobie pozwalać. Nawet jeśli kosztem tego ma być utrata popularności czy względów, takie niepokojące zjawisko trzeba zgłosić i uchronić siebie oraz przyszłych pracowników przed tego rodzaju napastowaniem. Jest ono szczególnie groźne, gdyż może mieć negatywny wpływ na naszą psychikę, i skutkować takimi dolegliwościami, jak zaburzenia erekcji i impotencja kobiet oraz wpływać znacząco na przyszłe związki.