piątek, 31 lipca 2015

Jak przeżyć pierwszy raz, aby pamiętać o nim na dłużej

Nie można określić właściwego wieku, w którym powinno się rozpocząć współżycie. Zależy to bowiem od indywidualnych potrzeb jednostki, jej zainteresowań tematyką seksu i posiadaniem odpowiedniej osoby, z którą warto przeżyć pierwszy raz. Powinien być on przemyślany, podjęty odpowiedzialnie, ze świadomością wszelkich konsekwencji. Oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby inicjacja seksualna podjęta była z prawdziwej miłości., a nie jedynie fizycznego „głodu”.



O czym należy pamiętać

Przed pierwszym razem kobieta powinna udać się na wizytę do ginekologa, aby ten sprawdził, czy wszystko jest w porządku z jej organizmem i narządami płciowymi. Zaleci on też odpowiednią dla pacjentki metodę antykoncepcji, która zabezpieczy ją przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi. Stwierdzenie, że podczas pierwszego razu nie można zajść w ciążę jest bowiem mitem.

Pierwsza miłość fizyczna powinna być wspólną decyzją dwóch osób, pragnieniem pełnego zbliżenia się do siebie. Nie może być wymuszona przez partnera, powodowana jedynie chęcią pokazania mu uległości i uczuć. Powinniśmy być obojętni na presję środowiska oraz promowany w mediach model seksualnej rozwiązłości. Lepiej poczekać i być pewnym aktu seksualnego, niż do końca życia żałować pochopnie podjętej decyzji o pierwszym razie.


Przeciwwskazania dotyczące inicjacji seksualnej

Podczas pierwszych kontaktów seksualnych niewskazane jest sięganie po alkohol. Choć dodaje pewności siebie i wpływa na wzmożone pożądanie może on rzucić cień na przebieg stosunku. Zaburza doznania seksualne, gdyż obniża libido, często uniemożliwia osiągnięcie orgazmu, prawidłową erekcję, powoduje przedwczesny wytrysk. Gdy przyzwyczaimy się do sięgania po alkohol przy pierwszych próbach miłosnych, późniejsze „kolejne razy” będą się nam wydawać ubogie, jeśli nie odurzymy się wcześniej alkoholem. Po „spożyciu” stajemy się agresywniejsi, bardziej emocjonalni, co nie wpływa dobrze na relacje międzyludzkie. Co więcej, należy pamiętać, że pierwszy raz powinien być przemyślaną, świadomą decyzją, a nie podjętym pod wpływem chwili czy silniejszych emocji wywołanych upojeniem alkoholowym krokiem.

Czy pierwszy raz boli

Trudno odpowiedzieć właściwie na to pytanie. Każdy człowiek ma inną granicę bólu i wytrzymałości, u każdego przebiegać to może inaczej. Ból często związany jest z obawą przed pierwszymi kontaktami seksualnymi. Dzieje się tak, ponieważ kiedy odczuwamy lęk, ściskają się mięśnie wokół narządów płciowych, stają się one wrażliwsze, podatniejsze na ból. Sama defloracja, czyli przerwanie błony dziewiczej u kobiet może być bolesne. Wywołuje również lekkie krwawienie. Gdy jednak kobiety są rozluźnione, a miłość uprawiana jest w pozycji klasycznej, gwarantującej wygodę i stabilność, odczuwać można jedynie lekki dyskomfort w czasie pierwszej penetracji. Nie należy się również obawiać tego, że pochwa jest za wąska na przyjęcie członka po raz pierwszy. Podczas stosunku ulega ona naturalnemu rozszerzeniu, więc nie powinno być z tym żadnego problemu.

Wyobrażenia a rzeczywistość

Pierwsze kontakty seksualne, wbrew temu co pokazywane jest w filmach, nie należą zazwyczaj do tych najbardziej udanych. Daleko im to prawdziwych miłosnych uniesień, które przeżywa się w późniejszym wieku, będąc już doświadczonym seksualnie. Również oglądanie filmów pornograficznych negatywnie wpływa na nasze postrzeganie seksu. Mężczyźni zaś boją się, że nie sprostają potrzebom partnerki, nie staną na wysokości zadania, co jeszcze bardziej utrudnia współżycie. Powoduje to kłopoty z fizjologią seksualną, czyli utrzymanie erekcji i przedwczesny wytrysk. Pierwsze stosunki są zazwyczaj krótkie, niezręczne, nie dają całkowitej satysfakcji. Z czasem jednak to się zmienia. Nabieramy wprawy, pewności siebie, lepiej poznajemy potrzeby i możliwości własnego ciała. Jeśli jednak problemy w kontaktach seksualnych dalej będą się utrzymywać, warto skorzystać z porady doświadczonego seksuologa, który pomoże nam pokonać własne lęki i podpowie, co jest nie tak jak być powinno.

Bo mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus...

Dla kobiet seks jest zupełnie innym doświadczeniem niż dla mężczyzn. Obie płcie mają często zupełnie różne oczekiwania co do zbliżenia. Dla mężczyzn stosunek jest przede wszystkim zaspokojeniem popędu, który oczywiście może łączyć się z uczuciami i pociągiem seksualnym. Kobiety odbierają seks bardziej emocjonalnie. To próba bliskości, nawiązanie intymnych relacji z partnerem. Dlatego tak ważna jest wspólna rozmowa o swoich potrzebach między partnerami, szczerość i zbudowanie zaufania, a także dbanie o to, aby obydwie strony były zaspokojone dzięki kontaktom seksualnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz